Bill Gates’in Virüslü Sivrisinek Fabrikası

#gizemlervebilinmeyenler  # Bill Gates  #Mosquitoes   #Sivrisinek

@gizemlervebilinmeyenler

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Bill Gates, bu kez de ‘sivrisinek’ ile gündemde. Sosyal medyada gündem olan iddiaya göre; Gates, sivrisinekleri biyolojik bir silaha dönüştürüyor. Üstelik sosyal medyasından ‘gizli’ mesajlar da veriyor. Peki işin aslı ne?

Türkiye’de, 2022 yaz ayları son bulmak üzereyken özellikle İstanbul’da sivrisinekler nedeniyle hastaneye uğrayanların sayısında yaşanan artış haber platformlarında birkaç gün geniş bir yer kapladı. Bu haberlere takiben, sosyal medyada sivrisineklere dair bir dizi iddia gündeme geldi.

Çoğunlukla geçmişte başka komplo teorileri de üretmiş hesaplar tarafından paylaşılan iddia, Bill Gates’in salgınlar ve aşıların ardından bu kez genetiği değiştirilmiş sivrisinekleri kullanarak dünya nüfusunu azaltmaya çalıştığını, bu ‘ölümcül hâle getirilmiş’ sivrisineklerin artık Türkiye’de de olduğunu öne sürüyor.

Son olarak Rusya da çekildiği söylenen bir videoda üzerinde numara bulunan bir sivrisinek görülmekte.  Söylenenin dışında başka ölümcül virüsleri de insanlara bulaştırmak için sözde bu canlıların kullanıldığı ve bunların yeni biyolijik canlı silahlar olduğu söylenmekte. Bütün bunlar  Dünya nüfusunu azaltmak için yeni bir planın parçası mı yoksa yeni bir tehlike ile baş baş başamıyız ?