You are here: Home » Genel » Bilinmeyen Yel Yağmuru

Bilinmeyen Yel Yağmuru

Bilinmeyen Yel Yağmuru

İngiltere’de Steve Hornsby isimli bir vatandaşın, bahçesine “yağan” parlak mavi toplar ülkede büyük bir tartışma yarattı. Bugüne kadar görülen hiçbir yağış türüne benzemeyen bu topların ne olduğu hala çözülebilmiş değil. Geçtiğimiz hafta yaşanan dolu fırtınası sırasında, Bournemouth şehrinde yaşayan, 61 yaşındaki Hornsby’nin bahçesine yağan parlak mavi toplar görenleri şaşkına çevirdi. Guardian’a konuşan Hornsby, “Garaja girip şömineyi beslemek için odun alacaktım. Tam dışarı çıkarken hava önce karardı, sonra da tuhaf, sarı bir renge büründü. Sonra da 20 saniye boyunca güçlü bir dolu fırtınası yaşandı” dedi. Hemen duvarın dibine sığınarak fırtınanın geçmesini bekleyen Hornsby, çevresine baktığında bahçesinin daha önce hiç görmediği bir şeyle kaplı olduğunu gördü. Dolu tanelerinin normalde kaya tuzuna benzediğini belirten Hornsby, “Ama bunlar kırık camlara benziyordu. Ama üzerine bastığımda kayboldular. Garip bir durum olduğunu düşündüm. Bu şeyler kesinlikle fırtınadan önce bahçemde değillerdi” dedi.

article-0-11850A12000005DC-86_642x360 article-0-11850C86000005DC-675_638x379

ELLE TUTULAMIYORLAR!

Hornsby, mavi topların jel kıvamında olduğunu ve elle tutulmalarının mümkün olmadığını da ifade etti. “Gidip bir kaşık getirdim ve topları kavanoza doldurdum.Dışları kabuk gibi içleri ise yumuşak” diyen Bournemouth sakini, yüzlerce metrekarelik alanda sadece kendi bahçesine böyle bir yağış düştüğünü öne sürdü. Hornsby şöyle konuştu: “Bu benim hayatımda gördüğüm en acayip şey. Toplamda 20 tane kürecik düşmüş. Kokmuyorlar, su üstünde yüzmüyorlar. Ben yıllar boyunca uçak mühendisliği yaptım ama hiç böyle bir şey görmedim.” Bunun atmosferdeki bir kirliliğin fırtına bulutu içinde sıkışıp katılaşarak dolu taneleriyle birlikte dünyaya düşmesi sonucu ortaya çıkmış bir durum da olabileceğini ifade eden Hornsby, maddeleri laboratuara gönderip kimyasal analizini yaptırmayı planladığını belirtti. Bournemouth Üniversitesi’nden araştırma asistanı Josie Pegg ise bu parçacıkların “denizde yaşayan omurgasız bir hayvanın yumurtası” olabileceğini iddia etti.

t1g4Rs7_OX9pLf_hagel_glibber2 fft99_mf1959917

Sevgili Gizemler ve Bilinmeyenler takipçileri sizlere elimden geldiğince Dünyanın dört bir yanından ve yurdumuzdan farklı ve değişik konular sunmak için uğraşmaktayım. Bu gerçekten ciddi bir zaman ve emek isteyen bir iş, gerek çeviriler olsun, gerek düzenlemeler ve konu ile ilgili görselleri bulmak olsun. Siz gizem dostlarına daha etkili olmak adına şu anda kanalımı daha verimli bir hale getirmek için çalışmalar başlatmış durumdayım. Bu sebepten kanalıma abone olup , videolarımı sosyal medyada paylaşmanız kanalımızın büyümesini sağlayacak ,ayrıca seyrettiğiniz videoya like verip ,konuların altına yapacağınız kısacık bir yorum bile. Bu emeklere biraz olsun katkı sağlayacaktır.Ayrıca videoları sosyal medyada paylaştıp, tavsiye ettikçe kanalımızda gelişecektir.Siz gizem dostlarının bu emekleri boşa geçirmeyeceğini biliyor ve değerli yorumlarınızı bekliyorum. Gizemli videolarda görüşmek üzere. Teşekkürler

http://www.gizemlervebilinmeyenler.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir