Ana sayfa Gizemler Bilim Adamlarının İddiaları Ahtapotlar Dondurulmuş Yumurta Olarak Uzaydan Yeryüzüne Geldi

Bilim Adamlarının İddiaları Ahtapotlar Dondurulmuş Yumurta Olarak Uzaydan Yeryüzüne Geldi

467
0
PAYLAŞ

Bilim adamları, ahtapotların yabancı olduklarını ve milyonlarca yıl önce dünyadaki yerlerden donmuş yumurtalar olarak geldikleri  konusunda olağanüstü bir iddia yaptılar. Şaşırtıcı iddia Kambriyen Patlaması – Karasal veya Kozmik ” adlı bir raporu yayınlayan 33 bilim insanından geldi.

Bildiri, Kambriyen devrinde, Kambriyen Patlaması olarak adlandırılan, ani yaşamın oluşumuyla ilgili bir açıklama yaptı. Dünya’nın organik moleküller  bulutlar  tarafından vurulmasının sonucu olduğunu tezini sunan  bilim adamları, 270 milyon yıl önce Dünya’da evrimleşen ahtapotların bu Dünyadan olmadığını söyleyerek daha da ileri gittiler. Kambriyen patlamasından 250 milyon yıl sonra Dünya’ya varmışlar.

the brightest of stars copy - Bilim Adamlarının İddiaları Ahtapotlar Dondurulmuş Yumurta Olarak Uzaydan Yeryüzüne Geldi

Makale, Ahtapot genomunun şaşırtıcı bir düzeyde karmaşıklık sergilediğini ve insanın sahip olduklarından daha fazla protein kodlu 33.000 genin olduğunu söylemekte. Ahtapotun gezegendeki en akıllı omurgasızlar olduğu düşünülmektedir. Gelişmiş ve büyük bir beyin olan bir sinir sistemine sahipler. Esnek olan bedenler, kameralar gibi gözler, bir anda kamufle edebilir ve şekil değiştirebilirler.

Transformasyonu içeren genleri  atalarından Nautilus’tan Mürekkepbalığı ve Kalamar’a kadar uzanırlar ve önceden var olan yaşam formlarında kolayca bulunmazlar. Bilim adamları, karasal evrim söz konusu olduğunda uzak bir geleceğe sahip olduklarını ileri sürmenin makul olduğunu söylediler.

Makul bir açıklama, genlerinin Dünya dışı olabileceğidir. Bunlar kriyoprezervasyonlu döllenmiş Ahtapot yumurtalarında zaten işlevsel genlerin uyumlu bir grubu olabilir. Kalamarın dondurulmuş olduğu veya Ahtapot yumurtalarının yüz milyonlarca yıl önce gelmiş olma ihtimali vardır. Bu ahtapotun 270 milyon yıl önce aniden ortaya çıkması için bir açıklama olabilir.

042b2b0fdfb47458c8859215db9c61df - Bilim Adamlarının İddiaları Ahtapotlar Dondurulmuş Yumurta Olarak Uzaydan Yeryüzüne Geldi

Ahtapotlar Birçok Bilim Kurgu Filminde Vardır.

Sinemada ahtapotlu birçok film vardı. 1898’de Dünyalar Savaşı, büyük beyinleri olan ahtapot benzeri yaratıklara sahip ilk bilim kurgu klasiğiydi. 2016 filmi Varış, yabancı olan bir cephalopod yarışı ile ilk temas hakkındaydı. Bilim adamları ahtapotların çok hızlı bir şekilde evrimleştiğini ve bir araştırmanın diğer ahtapotlardan sadece onları gözlemleyerek öğrenebileceklerini ileri sürdüğünü söylemişlerdir.

Ahtapotlar, fırlatılan hindistancevizi kabuklarını bir araya getirmek ve onları barınak yapmak için kullanmak üzere belgelendirilmiştir. Ahtapotun zeki bir uzaylıyla buluşmaya geleceğimiz en yakın şey olduğu söylenmiştir.

arrival heptapod alien - Bilim Adamlarının İddiaları Ahtapotlar Dondurulmuş Yumurta Olarak Uzaydan Yeryüzüne Geldi

Özet
Yayınlanma tarihi
Başlık
Bilim Adamları İddia Ahtapotlar Dondurulmuş Yumurta Olarak Uzaydan Yeryüzüne Geldi

Comments

comments

PAYLAŞ
Önceki makaleMateryalizme Karşı Psişizm El Sembolizmi Ve İnançlar Tanrı, Doğa
Sonraki makaleMeleklerin Büyü Kitabı Razielin Gizli Öğretileri
Sevgili Gizemler ve Bilinmeyenler takipçileri sizlere elimden geldiğince Dünyanın dört bir yanından ve yurdumuzdan farklı ve değişik konular sunmak için uğraşmaktayım. Bu gerçekten ciddi bir zaman ve emek isteyen bir iş, gerek çeviriler olsun, gerek düzenlemeler ve konu ile ilgili görselleri bulmak olsun. Siz gizem dostlarına daha etkili olmak adına şu anda kanalımı daha verimli bir hale getirmek için çalışmalar başlatmış durumdayım. Bu sebepten kanalıma abone olup , videolarımı sosyal medyada paylaşmanız kanalımızın büyümesini sağlayacak ,ayrıca seyrettiğiniz videoya like verip ,konuların altına yapacağınız kısacık bir yorum bile. Bu emeklere biraz olsun katkı sağlayacaktır.Ayrıca videoları sosyal medyada paylaştıp, tavsiye ettikçe kanalımızda gelişecektir.Siz gizem dostlarının bu emekleri boşa geçirmeyeceğini biliyor ve değerli yorumlarınızı bekliyorum. Gizemli videolarda görüşmek üzere. Teşekkürler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here