You are here: Home » Gizemler » Beale Şifreleri

Beale Şifreleri

Beale Şifreleri

Beale Şifreleri; ABD tarihinin binlerce kilogram altın, gümüş ve mücevherden oluşan en görkemli gömülü hazinesinin konumunu belirttiği söylenen, 3 diziden oluşan bir şifreli metin. Hazine, 1818 yılında Thomas Jefferson Beale tarafından ele geçirilmiş.

Üç şifreden, henüz sadece ikinci şifre kırılabilmiş ve Amerikan Bağımsızlık Bildirgesi’nin şifrenin anahtarı olduğu ortaya çıkmış. Beale’ın, Bağımsızlık Bildirgesi’nin yazarı ile aynı ada sahip olması da ilginç bir tesadüf.

Metnin şifresi çözülen kısmında, hazinenin Virjinya Eyaleti’nin Bedford ilinde gömülü olduğu açıklanıyor. Fakat tam olarak nerede gömülü olduğu ile ilgili bilgi, metnin henüz şifresi çözülememiş kısmında bulunuyor.

Sevgili Gizemler ve Bilinmeyenler takipçileri sizlere elimden geldiğince Dünyanın dört bir yanından ve yurdumuzdan farklı ve değişik konular sunmak için uğraşmaktayım. Bu gerçekten ciddi bir zaman ve emek isteyen bir iş, gerek çeviriler olsun, gerek düzenlemeler ve konu ile ilgili görselleri bulmak olsun. Siz gizem dostlarına daha etkili olmak adına şu anda kanalımı daha verimli bir hale getirmek için çalışmalar başlatmış durumdayım. Bu sebepten kanalıma abone olup , videolarımı sosyal medyada paylaşmanız kanalımızın büyümesini sağlayacak ,ayrıca seyrettiğiniz videoya like verip ,konuların altına yapacağınız kısacık bir yorum bile. Bu emeklere biraz olsun katkı sağlayacaktır.Ayrıca videoları sosyal medyada paylaştıp, tavsiye ettikçe kanalımızda gelişecektir.Siz gizem dostlarının bu emekleri boşa geçirmeyeceğini biliyor ve değerli yorumlarınızı bekliyorum. Gizemli videolarda görüşmek üzere. Teşekkürler

http://www.gizemlervebilinmeyenler.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir