You are here: Home » Gizemler » Arizona Çölünde Gizemli Mor Baloncuklar

Arizona Çölünde Gizemli Mor Baloncuklar

Arizona Çölünde Gizemli Mor Baloncuklar

ABD’nin ünlü çölü Arizona’da ne olduğu henüz tanımlanamayan ve görenleri şaşırtan mor (eflatun) renkli gizemli küreler bulundu. 27 Ocak Pazar günü Tucson’un güneydoğusundaki Vale mevkiinde eşiyle yürüyüşe çıkan Geradine Vargas bu topları keşfeden ilk isim oldu. Ardından mor baloncuk yığınını görmek için başta yerel kanal muhabirleri olmak üzere pek çok basın mensubu çöle koştu. Güneşte pembe pembe parlayan ve çölün ortasında eflatun bir baloncuk gölü oluşturan mor kürelerle ilgili çalışma sürüyor. Tabi benzeri pek çok haberde olduğu gibi bu haberde de fısıltı çözümler, işin gerçeğinden çok yankı uyandırıyor.

f2448a49915ed6c5317bad2adcb33578-890x395

 Uzaylı Yumurtası Diyen Bile Var

Kimilerine göre bu parlak garip topların dünya dışından gelmiş olma ihtimali bile var. Hatta hayal dünyasını fazla çalıştırıp bu topların uzaylıların bıraktığı kimyasal atıklar olduğunu iddia edenler bile var. Kimilerine göre ise bu gizemli baloncuklar garip yaratıkların çöle bıraktığı yumurtalar.Yani bu garip cisimler dünya dışı yaratıkların yumurtaları. Kimyagerlere göre ise bu baloncuklar hiç de sıra dışı yaratıklar değiller. Onlar sıradan su emici kimyasal maddeler. Mesela su incileri diye satılan ve bitkilerin toprağını nemlendirmek için kullanılan su emici jöle topları ile çeşitli amaçlar için kullanılan, tarımsal amaçlı kullanılan, çocuk oyuncağı olarak da satılan polimer inciler hatta aynı zamanda çocuk bezlerindeki sızıntılarını önlemek için kullanılan maddeler bu garip pembe topları oluşturmaya müsait kimyasallar. İngiltere’de 2012 yılının Ocak ayında benzeri garip mavi küreler keşfedilmiş, araştırmacılar başlangıçta küçük mavi topların omurgasız deniz canlılarının yumurtaları olabileceğini iddia etmişti. Ancak gizemli mavi kürelerin daha sonra, sodyum poliakrilat olarak adlandırılan kimyasal maddeler olduğu ortaya çıkmıştı. Sodyum poliakrilat kendi hacminden ve ağırlığından bir kaç yüz kez fazla suyu emebiliyor.

images

Sevgili Gizemler ve Bilinmeyenler takipçileri sizlere elimden geldiğince Dünyanın dört bir yanından ve yurdumuzdan farklı ve değişik konular sunmak için uğraşmaktayım. Bu gerçekten ciddi bir zaman ve emek isteyen bir iş, gerek çeviriler olsun, gerek düzenlemeler ve konu ile ilgili görselleri bulmak olsun. Siz gizem dostlarına daha etkili olmak adına şu anda kanalımı daha verimli bir hale getirmek için çalışmalar başlatmış durumdayım. Bu sebepten kanalıma abone olup , videolarımı sosyal medyada paylaşmanız kanalımızın büyümesini sağlayacak ,ayrıca seyrettiğiniz videoya like verip ,konuların altına yapacağınız kısacık bir yorum bile. Bu emeklere biraz olsun katkı sağlayacaktır.Ayrıca videoları sosyal medyada paylaştıp, tavsiye ettikçe kanalımızda gelişecektir.Siz gizem dostlarının bu emekleri boşa geçirmeyeceğini biliyor ve değerli yorumlarınızı bekliyorum. Gizemli videolarda görüşmek üzere. Teşekkürler

http://www.gizemlervebilinmeyenler.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir