Antik Hint Uçan Daireleri

Antik Hint Uçan Daireleri

Phil bir zamanlar uzaylılar tarafından ziyaret edildi ve hükümetin bize söylediği yalanlara rağmen dışarıda olduklarını biliyordu.

pastedGraphic.png

Pushpaka Vimana 

Antik Hint Uçan Daireler: Vimana ve Vailixi

Gelişmiş uçuş teknolojisinin sadece modern zamanlarda var olduğunu düşünüyorsanız, eski Hint metinlerinde tasvir edilen eski Hint uçan daireleri hakkında hiç bir şey duymadınız demektir. Vimanas ve Vailixi olarak bilinen bu uçan daireler, eski uzaylı teknolojisini kullanan eski uçan makinelerdir. Birçok pasaj, bu makineleri akıllara durgunluk veren teknolojinin nasıl görüntülendiğine dair bir bakış sunarak, bu makineleri çok detaylı bir şekilde anlatıyor.

Her iki makine, antik Hint metinlerinde, özellikle Mahabharata’da kapsamlı bir şekilde yazılmıştır. Bu eski halkların hiçbir teknoloji kavramı yoktu, bu yüzden bu makineleri tanrıların sürdüğü uçan savaş arabaları olarak tanımladılar. Eski halklara böyle ileri teknoloji köken olarak tanrısal görünmekteydi. Uzaylılar geçmişte gezegeni ziyaret ettiler, eski medeniyetlerin eski yazılarında tüm ipuçları var, ama biz modern çağda sadece gelişmeye başladığımız vahşi teknolojinin bu şaşırtıcı derecede doğru açıklamalarına atlamaya devam ediyoruz.

Vimana nedir?

Bir Vimana, uçan bir cisim anlamına gelen Sanskritçe bir sözcüktür ve kelime, eski Hint destanlarındaki tanrıların uçan arabalarını tanımlamak için kullanılır. Antik Vedik metinlerinde, Hinduizmin temelini oluşturan ve dünyanın en eski yazı parçalarından olan birçok farklı vimana varyasyonu vardır, ancak bunların her birinin ortak bir yönü vardır. Yani, başka bir dünya gücü tarafından desteklenen nesneler uçuyorlar ve metinlerde adı geçen tanrıları taşıyorlar. Bazen bu vimanlar devasa uçan saraylardır, diğer zamanlarda ise tanımlarında daha çok uçak gibidirler.

Bu metinler boyunca, bu nesnelerin sürülmesi sırasında tanrıların birbirleriyle hava muharebesiyle, bu uçan nesnelerin tekrarlanan sözleri vardır. Yeryüzündekiler bu tanımlara uygundur: Eski medeniyetler, bu ileri yabancı teknolojiyi, tanrıların gücüne atfetmeden nasıl anlayabilirlerdi?

Metinlerdeki tasvirlerden bazıları, özellikle de bir vimanayı anlatan Samarangana Sutradhara’nın bu geçişi gibi göz açıklığıdır:

Güçlü ve dayanıklı Vimana’nın gövdesi, harika uçan bir ışık kuşu kuşu gibi yapılmalıdır. İç kısımda cıva motorunu altına demir ısıtma aparatıyla birlikte koymak gerekir. Sürüş kasnağını harekete geçiren civa içindeki gizli güç sayesinde, içeride oturan bir adam gökyüzünde büyük bir mesafe kat edebilir. Vimana’nın hareketleri dikey olarak yükselebilir, dikey olarak inebilir, ileri ve geri eğimli olarak hareket edebilir. Makinelerin yardımıyla, insanlar havada uçabilirler ve göksel varlıklar dünyaya inebilir.

Bu tür yazılar, ileri teknolojinin mevcut olduğu gerçeğini açıkça ortaya koymaktadır, sadece tanrıların dünya nüfusuyla etkileşime girmesiyle değil.

Vailixi nedir?

Metinlerde daha az bahsetmek gerekirse, aynı derecede önemli olan, tanrıların ordularını taşıyan silindirik biçimli uçan araçlar olan Vailixi’dir. Bu zanaatlardan bahseden neredeyse bir metin yok, ama kuşkusuz ki ileri bir uzaylı itiş teknolojisiyle destekleniyorlar.

pastedGraphic_1.png

Eski metinlerde anlatıldığı gibi bir Vimana’nın şemalarının çizimi. 

Eski uzaylıların varlığını nasıl biliyoruz?

Dünyadaki eski metinler boyunca, vahşi teknolojinin bahsettiği ve betimlediği, tanrıların kendilerine atfedilen güçlü sözler vardır. Ancak, günümüz insanı, günümüzün teknolojisi ile eski zamanlara geri dönecek olsaydı, eski halklar onları kesinlikle tanrı olarak düşünürdü. Eğer bu kadar ileri teknolojinin etrafında olmak için kullanılmazsa, mümkün olan tek açıklama ilahi gücün açıklamasıdır.

Vaftiz metinleri boyunca tanrıların gücünün diğer inanılmaz tasvirlerini, Mahabharata’da bahsedildiği gibi patlayan atom bombasına benzeyen bir öykü de dahil olmak üzere:

… (silah), Evrenin tüm gücüyle yüklü tek bir mermi idi. Binlerce güneş gibi parlayan akkor kolonu dumanı ve alevi tüm ihtişamıyla yükseldi … Vrishnis ve Andhakas’ın tüm ırkını külleri küçülten bir devasa ölümcül kurnaz olan demir bir şimşek. tanınmayan olmak için çok yakıldılar. Saç ve tırnaklar düştü; Çanak çömlek görünen nedeni olmadan kırıldı ve kuşlar beyaza döndü …. birkaç saat sonra tüm gıda maddeleri enfekte edildi …. bu ateşten kaçmak için, askerler kendilerini ve ekipmanlarını yıkamak için akıntıya attılar …

Yukarıda anlatılan tüm olaylar, bir atom bombası söndüğünde ve sonuçta meydana gelen nükleer serpintinin çevredeki insanlara ve çevreye ne yaptığıyla ilgili olarak öldürülüyor. Uzaylıların uzun zamandır insanlar ile etkileşime girdiği gibi bu tür pasajlardan açıkça anlaşılmaktadır. Güdülerinin ne olduğu sorusu mu geliyor? Uzaylılar neden gezegenimizi seçtiler?

Bu soruların cevabını asla bilemeyebiliriz, ama şüphesiz ki birçok antik metinde anlatılan tanrıların gücünün, eski insanların ilahi olandan başka bir şey olarak anlayamadığı inanılmaz uzaylı teknolojisinin bir açıklaması olduğunu biliyoruz.