You are here: Home » Gizemler » 7 Rakamının Gizemi

7 Rakamının Gizemi

7 Rakamının Gizemi

Pek çok sayıyla ilgili çeşitli efsaneler üretilmiş ve ilginç tesadüfler bulunmuştur. Bunların içinde en ünlüsü de şüphesiz 7 rakamıdır. İşte yedi ile ilgili tesadüfler… Gökkuşağı 7 renklidir. Dünyanın 7 harikası vardır. Soyumuz 7 göbektir. Dünyada varsayılır 7 kapı vardır. Büyük ayı 7 yıldız’lıdır. İnsan 7 çakralıdır. Nota sayısı 7’dir. İslam dininine göre kainat 7 safhada yaratıldı. Kabe’nin etrafı 7 kere tavaf edilir (dolaşılır). Manevi bilgeliğin rakamı yine 7 dir. Katoliklerde 7 sakrament esasdır. Yahudilerde kutsal şamdan 7 mumludur.

Eski Yunan uygarlığında 7 akıllı adam varsayılmıştır. Mitolojide ise 7 esas tanrı varsaymışlardır. Mısır’da Güneş tanrısı Ra 7 ruhludur. Tibet’te 7 Buda vardır, Çin’de kutsal 7 elementtir. Feng shui’de iletişim sayısı 7’dir. Tamamlanmış olmak eşittir = 7’dir. Afrikalıların kwanza bayramı 7 sembollüdür. Zulu süsleri 7 renklidir. Eskimolarda kar 7 isimlidir. Tatil haftanın 7. günündedir. 7 tepe üstünde Rio, 7 tepe üstünde Roma, 7 tepe üstünde İstanbul… Yüzde 7 nokta (açık) var. (ağız, kulak 2, burun 2, göz 2)… Dünyada var olmuş 7 kıta bulunur. Denizlerin figurativ sayısı 7’dir. Kızılderililere göre mevsimler 7 tanedir. Japonlarda rakamların en uğurlusu 7, Tarot falında 7 zafer vardır. Pamuk prenses ve 7 cüceler, Gökyüzü 7 kattır.

Sevgili Gizemler ve Bilinmeyenler takipçileri sizlere elimden geldiğince Dünyanın dört bir yanından ve yurdumuzdan farklı ve değişik konular sunmak için uğraşmaktayım. Bu gerçekten ciddi bir zaman ve emek isteyen bir iş, gerek çeviriler olsun, gerek düzenlemeler ve konu ile ilgili görselleri bulmak olsun. Siz gizem dostlarına daha etkili olmak adına şu anda kanalımı daha verimli bir hale getirmek için çalışmalar başlatmış durumdayım. Bu sebepten kanalıma abone olup , videolarımı sosyal medyada paylaşmanız kanalımızın büyümesini sağlayacak ,ayrıca seyrettiğiniz videoya like verip ,konuların altına yapacağınız kısacık bir yorum bile. Bu emeklere biraz olsun katkı sağlayacaktır.Ayrıca videoları sosyal medyada paylaştıp, tavsiye ettikçe kanalımızda gelişecektir.Siz gizem dostlarının bu emekleri boşa geçirmeyeceğini biliyor ve değerli yorumlarınızı bekliyorum. Gizemli videolarda görüşmek üzere. Teşekkürler

http://www.gizemlervebilinmeyenler.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir