10 Sihir Sembolü ve Anlamı

Boynuzlu Tanrı

Boynuzlu tanrı, Wicca’da bulunan bir tanrı ve erkek yönünü temsil eden diğer pagan gelenekleridir. Genellikle, doğa, vahşi, cinsellik, avlanma ve yaşam döngüsü ile ilişkili olarak kabul edilir. Boynuzlu tanrıya çeşitli isimler verilebilir ve geleneğe bağlı olarak farklı şekilde tasvir edilebilir, ancak her zaman başının üstünde ya boynuzları ya da boynuzları olarak gösterilir. Bazen bir keçi ya da geyik gibi bir canavara sahip olarak gösterilir.

Boynuzlu tanrı, doğurganlık, cinsellik, cesaret, güç ve erkeksi bir enerjiye ihtiyaç duyulduğu zamana dair sihir ve ruhsal çalışmalara çağrılabilir.

Boynuzlu Tanrı sembolü.

 

athame

Bir şaşkınlık ritüellerde, kutlamalarda ve büyülerde kullanılan bir bıçaktır. Genel olarak, bir ritüel veya büyünün parçası olarak ihtiyaç duyulduğundan başka bir şekilde kesmek için kullanılmazlar. Bunun bir örneği, bir büyü sırasında sembolleri bir mum üzerine bölmek olabilir.

Geleneksel olarak, atinaların siyah veya doğal ahşap sapı vardır. Ayrıca büyülü çevrelerin dökülmesinde ve enerjinin yönlendirilmesinde veya odaklanmasında da kullanılabilirler.

Athame sembolü.

Altar

Altarlar, Wicca dahil birçok pagan geleneğinde kullanılmaktadır ve tüm büyülü çalışmalarınız, özveriniz ve içsel benliğinizin sembolik bir temsili olarak bir odak noktası olarak düşünülebilir. Bir sunak yaratmak için büyük veya süslü bir masaya veya alana sahip olmanıza gerek yoktur; mum, heykel, kristal, tütsü ve diğer sembolik eşyalar gibi eşyaları güvenle bırakabileceğiniz herhangi bir düz yüzey yeterlidir. Sunağınızı süslemek için doğru ya da yanlış bir yol yoktur, çünkü bireysel yolunuzun kişisel bir temsilidir. Ancak pek çok kişi, athame ve bolines gibi araçları tutmak için uygun bir yer olduğu konusunda hemfikirdir ve tanrıya ve tanrıçaya sunulan teklifler buraya yerleştirilebilir. Tanrı ve öğeleri simgeleyen öğeler de sıklıkla öne çıkar.

Sunak sembolü.

Tuz

Tuz, enerjide tutacak güçlü bir enerji emicidir, böylece büyüde kullanılabilir. Tuz, negatif enerjiyi bir odadan veya alandan  arıtma işleminde de kullanılabilir. Tuz genellikle kum ile karıştırılır ve daha sonra sihirli daireler oluşturmak için kullanılır ve içindekileri korur. Aynı zamanda eşiklere de serpilir, örneğin evinizin ön girişi, hatta negatif enerjiden uzak durmaya yardım etmek için mülkünüzün tamamında bile kullanılabilir.

İyileşmede kullanılacak kristaller tuzlu su kullanılarak temizlenebilir ve  bazı temiz sulara erişebilirsiniz diğer araçları bu şekilde arıtabilirsiniz.  Bazı insanlar bir ritüel yapmadan önce temizlenmek için  banyoya tuz eklemeyi severler. Bu  herhangi bir tuz şekli kullanılabilir; Bununla birlikte, işlenmiş sofra tuzu gibi bazı formlar, sodyum florür veya iyodin de dahil olmak üzere eklenen başka kimyasallara sahip olabilir. Bunların potansiyel olarak tuz çalışmaları üzerinde bir etkisi olabilir.

Tuz sembolü

Asa

Enerjiyi yönlendirmek ve yönlendirmek için bir değnek kullanılır. Bunlar genellikle ahşaptan yapılır ve çok çeşitli sol düz stillerde dekore edilebilir. Bir değnek, yapılmış olduğu odunun büyülü özelliklerine, görünüşe veya bir insanın kendisine doğru çizildiğine göre seçilebilir. Aynı zamanda kendi isteğinize göre uyarlamanızı ve enerjinizi ve niyetinizi yaratırken asaya yerleştirebilmenizi sağlar.

Asa, asla başkasına ödünç verilmemeli  ve sahibinin bir uzantısı olarak düşünülmelidir. Bir değnek alırsanız, daha önce temas etmiş olabileceği başka birinin enerjisini arındırmak için temizlenmelidir.

Değnek sembolü.

Süpürge

Bir süpürge genellikle büyülü çevrelerde besom olarak bilinir ve genellikle törensel alanların bir ritüelden önce süpürülmesinde kullanılır. Besom sadece mekânı fiziksel olarak temizlemek için değil, aynı zamanda bölgede biriken negatif ve eski enerjiyi de temizlemek için de kullanılır.

Hazır besom veya benzeri asaları satın alabilirsiniz, kendiniz için bir tane yapabilirsiniz. Bir dizi doğal malzeme ile üretilebilirler ve huş ağacı ve söğütler ortak tercihlerdir.

Süpürge (besom) sembolü.

Sihirli Çember

Sihir çemberi, bir majisyen tarafından işaretlenmiş, sihir yapmak için güvenli bir alan yaratmak veya içinde bir ritüel yapmak için tasarlanmış bir dairedir. Çemberin büyülü çalışmaları için gerekli enerjiyi içermesinin yanı sıra onları ve ritüeli diğer enerji ve olumsuzluklardan dışarıdan korumak için gerekli enerjiyi içermesi amaçlanmıştır. Sihirli bir daire oluşturmak genellikle bir daire veya daire dökümünü yayınlamak gereklidir.

Sihirli bir daire tamamen görselleştirilebilir veya tebeşir, tuz, otlar veya diğer malzemeler kullanılarak fiziksel olarak işaretlenebilir. Eğer bunlar kullanılıyorsa, korunmada sahip oldukları büyülü özelliklerine göre ya da gerçekleşecek ritüele karşılık gelip bunlara fayda sağlayacak şekilde seçilebilirler.

Sihirli Daire sembolü.

Barış

Barışı temsil eden bu semboller, bazen biraz örtüşen daireler ile de çekilir. Herkesi barış ve uyumunu çekmek veya göstermek istediğiniz zaman kullanılabilir. Örneğin: sembol, bir büyü içinde kullanılmak üzere, bir gölgeler kitabında yazılan veya evinize yerleştirilen mumlara oyulabilir.

Barış sembolü.

Sihirli

Büyü, Dünya’nın ve evrenin doğal enerjileriyle bağlantı kurarak değişim üretme yeteneğidir. Enerji her şeye sahiptir ve her şeye katılır ve bunları manipüle etmek, fiziksel düzlemde değişikliklere yol açabilir. Altın Şafak Düzeni’nden SLGGGGGGGGG Matgor’ları “Büyü, doğanın gizli güçlerinin kontrolünün bilimi” diyerek açıklar.

Büyü, sizin için doğal bir yeteneğiniz olmasa bile adanmışlık ve uygulama yoluyla öğrenilebilecek bir sanat biçimidir. Büyü gücü, kişinin içinde olduğu kadar enerjinin içinden de gelir. Her zaman büyük saygı ve özenle uygulanmalıdır.

Bu sembol bazen büyülü gücü temsil etmek için de kullanılır.

Sihirli sembol

Doğurganlık

Doğurganlık, yavru üretmenin doğal yeteneği olarak düşünülebilir. Bu, insanın ve hayvanın doğurganlığı ve üremesinin yanı sıra, toprağın verimliliği gibi konularda ve bunun, yetişen mahsuller üzerinde veya bu araziyi otlayan hayvanlar üzerinde nasıl bir etkisi olduğu konusunda da uygulanabilir.

Doğurganlığı arttırmak ya da kutlamak için yapılabilecek pek çok pagan ve doğa temelli ritüel ve uygulama vardır; bu, insan doğurganlığı, hayvan verimliliği veya yıl için iyi bir sağlıklı ürün sağlamak için olsun. Maypole dansı iyi bilinen bir örnektir ve baharı karşılamak ve gelecek yıl için çiftçilere iyi şanslar getirmek için yapılır.

Doğurganlık sembolü

  • Leave Comments